"Оксидтер" тақырыбында химия пәнінен 8 cынып ашық сабақ. Назарбаева Г.О » Кеген ауданының «Майлы Орманов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» Education Department of Kerbulak district
Almaty region білім басқармасының
Кеген ауданы бойынша білім бөлімінің
"Майлы Орманов атындағы орта мектеп"
Education Department of Kerbulak district
Reception room :
+7(72) 43-50-93
bookkeeping:
+7(72) 23-11-37
Version for
visually impaired
» » "Оксидтер" тақырыбында химия пәнінен 8 cынып ашық сабақ. Назарбаева Г.О
04
April
2023

"Оксидтер" тақырыбында химия пәнінен 8 cынып ашық сабақ. Назарбаева Г.О

Қысқа мерзімді жоспар


Сабақтың тақырыбы: Оксидтер

Бөлім: 

8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс

Педагогтің аты-жөні:

Назарбаева Г

Күні:

27.03

Сыныбы:

Қатысушылар саны:                   Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Оксидтер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.4.7 -оксидтердің жіктелуін және  қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру

Сабақтың мақсаты:

Оксидтердің қасиеттерін ұғындыра біледі

Оксидтердің жіктелуі мен алыну жолдарын сипаттайды

Оксидтер жайлы алған білімдерін еске түсіру арқылы жіктелуін , 
 атауын ,оксидтердің алу жолдарын анықтайды

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады

3. Оқушыларды топтарға біріктіру.


Бұзылған телефон ойыны

Бейорганикалық қосылыстар оксидтер, негіздер, қышқылдар, тұздар болып бөлінеді

Оқулық, жұмыс дәптері



Жаңа сабаққа кіріспе

мин

 «Миға шабуыл» әдісі 


оттегі, жану, ауа. Оксидтер туралы не білесіңдер?

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. 


«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу  20 мин.

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді

353 стратегиясы

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

Дескриптор:                    Жалпы - 3 балл

1. Оксидтердің қасиеттеін ұғындыра біледі

Тақырып бойынша интернет желісін пайдаланып видеоролик көру.


Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

1. Форм улас ы мен атауын сәйкестендіріңдер.

A. MnO2      1) бор оксиді

B. MgO     2) на трий оксиді

C. PbO      3) мар ган ец (ІV) оксиді

D. Na2O    4) қор ғас ын (ІІ) оксиді

E. B2O3        5) ма гний оксиді

2. Титан оксидтерінің (ІІ, ІІІ, ІV) құрылымдық форм улалар ын жазыңдар :

3. Массас ы 17,6 г көмірқышқыл газы неше мо ль болады?

4. Зат мөлшері 2,5 мо ль NО қан ша көлем (қ.ж.) алады?


1-тапсырма

  1. Мына қосылыстардың ішінен оксидтердің формулаларын теріп жазып, оларды атап элементтердің валенттіліктерін анықтаңдар.

HCI, CaO, Na2S, CO2, KCI, P2O5, H2S, SO2, H2SiO3, Fe2O3.  


2-тапсырма

  1. Мына реакция теңдеулерін аяқтап, теңестір.

C + O2=

S + O2

HgO = 

Дескриптор:                    Жалпы - 3 балл

1. Тапсырманы орындайды

ДК экраны

8-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Жеке жұмыс

 

Оқулықта берілген     тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

3-тапсырма

Мына оксидтерді алыну жолдарын жаз, атаны ата,теңдеу теңестір.

  1. K2O
  2. N2O3
  3. CaO
  4. P2O5

4-тапсырма

1.Мына элементтердің: H, Na, Mg, AI, Ca оксидтерінің формуласын жазып, атауларын атаңдар.

2.Мына оксидтерді: MnO2, MnO3, NO, Mn2O халықаралық атаулары бойынша екі тәсілмен атаңдар.

3.Берілген оксидтерді жіктеңдер: CaO, SO2, BeO, CO


Дескриптор:                    Жалпы - 3 балл


1.Есепті шығарады.


ДК экраны

8-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

5 мин.

 

«Еркін микрофон»  әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.



Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін,  өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.









Прокомментировать
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Введите код с картинки:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив